Imamaraton Makkosmárián
2021.05.06

Májusban a világ Mária-kegyhelyein a hívek az ősegyház mintájára együtt emelik fel könyörgő szavukat Istenhez, Szűz Mária közbenjárását kérve, hogy megszűnjön a világjárvány s újrainduljon a társadalmi és a gazdasági élet. Ebbe kapcsolódunk be Makkosmárián: május 22-én 10:30-tól.

A Szent Péter-bazilika Gergely-kápolnájában Ferenc pápa vezetésével imádkozták el a rózsafüzért az imamaraton első napján, május 1-jén.

A Szentatya kifejezett óhaja volt, hogy május hónapot az „imádságmaratonnak” szenteljük, hogy a pandémia megszűnéséért fohászkodjunk, mely immár több mint egy éve sújtja a világot. A kezdeményezésbe a világ Mária-kegyhelyeit is bevonta Ferenc pápa, hogy az egész Egyház javára meghirdetett imádság eszközévé váljanak, miként azt az apostoli Egyház egykori példája sugallja: „az egyház szüntelenül imádkozott érte az Istenhez” (ApCsel 15,2).

Makkosmária, május 22. 10:30

Rózsafűzér imádság