Beszámoló a 2014-es ministránsavatásról
2014.03.20

Idén 5 jelöltet fogadtunk be, 1 ministránst avattunk fel valamint az 53 fős ministránsgárdában 7 vezetőt avattunk fel.

Budakeszin immár hagyományunkká vált, hogy nagyböjt első vasárnapján megtartjuk a ministránsavatást. Ez nagy ünnep az egész egyházközségnek, hiszen a hozzátartozók és barátok ilyenkor büszkék lehetnek az avatott ministránsra.

Az első része a szertartásnak a jelöltek befogadása, amikor is megkapják ruhájukat. Idén öten vehették fel a ruhát: Bridge Egon Henry, Csidei Barnabás, Danó Csongor, Farkas Zoltán, Holczmann János és Tóth Bercel. Ők már fél éve végezték az oltárszolgálatot, és megismerkedtek a szentmise alapvető feladataival.

Ezután a már befogadottak avatása történik. Ők már régebb óta ministrálnak, ismerik a szentmise bonyolultabb feladatait és ismerik a liturgia részeit is. Idén egy ministránsunk lett felavatva: Mayer Levente.

És végül, de nem utolsósorban a vezetők avatására került sor. A Ministránsgárda nagy létszáma (53 fő) miatt különösen fontos feladataik vannak. Ők már ősz óta foglalkoznak a kisebbekkel, ismerik a templom és a liturgia minden részét és felelősségteljes viselkedésük alapján alkalmasnak találtattak erre a megtiszteltetésre. Idén – az egyre nagyobb létszám okán – heten kapták meg a vezetői skapulárét: Borsó Bálint, Kotmayer Péter, Kovács Márton, Ligetfalvi Márton, Pákozdi Gergely, Schmotzer Kristóf, Stock Szabolcs.

Végezetül kérjük kedves testvéreinket, hogy imádkozzanak a Budakeszi Ministránsgárdáért, hiszen ahogy Kristóf atya is mondta, nagyon fontosak a mai világban a csak fiúkból álló közösségek, ezért fontos, hogy a miénk is élő közösség maradjon.

Stock Szabolcs

További információk:

Beszámoló a Budakeszi Hírmondóban

A Buda Környéki Televízió felvétele.

2024. április 21.