SZJA 2 x 1%
2022.03.03

Együtt többet adhatunk! Idén is fontos, hogy rendelkezzen adója egyházi 1%-áról!

Idén is lehetőség van arra, hogy a NAV készítse el az adózók bevallását, ezért szeretnénk felhívni figyelmét, hogy abban az esetben is külön rendelkezhet személyi jövedelemadója 1 %-ának felajánlásáról, ha ezt a lehetőséget választotta.

A személyi jövedelemadó 1+1%-áról a 20EGYSZA nevű nyomtatvány kitöltésével, illetve az eszja.nav.gov.hu oldalon rendelkezhet.

Ügyfélkapuval nem rendelkező személyeknek is lehetősége van az online felületen való rendelkezéshez. Ebben az esetben az eszja.nav.gov.hu oldalon válassza a regisztráció nélküli online felület lehetőséget.

Kérjük, abban az esetben is tegye meg felajánlását a Magyar Katolikus Egyháznak, ha személyi jövedelemadója bizonyos kedvezmények miatt nulla forint (pl. családi adókedvezmény). Az állam ugyanis a felajánlók számánál ezeket a rendelkezéseket is figyelembe veszi. Az egyházaknak biztosított kiegészítő támogatás felosztása ugyanis a rendelkezők száma alapján történik, amelybe a nulla forintról szóló felajánlás is beleszámít.

Alapítványi 1%

A Prohászka Ottokár Alapítvány tisztelettel kéri, hogy személyi jövedelemadójának második egy százalékával ebben az évben is támogassa.
A Prohászka alapítvány adószáma: 19177232-1-13

2024. március 24.

Tekintse meg a nagyheti szertartások időpontjait.