Beszámoló a Cserkészház felújításáról
2019.10.25

A 6.000.000 Ft összértékű beruházásból korszerű fűtési rendszer került kiépítésre, felújításra kerültek a külső nyílászárók, új és energiatakarékos világítási rendszer került kialakításra, új bútorokat és berendezési tárgyakat vásároltunk, valamint kifestettük belülről az egész épületet.

Kedves Testvérek!

Az elmúlt két évben a Plébánia sikeresen pályázott a Miniszterelnökség által kiírt Egyházi pályázatokon. Ennek keretein belül az elmúlt hónapokban egy komolyabb felújítást tudtunk eszközölni a Cserkészházban (ami a Szent László ház melletti földszintes épület). Ez a felújítás időszerű volt, hiszen a házat heti rendszerességgel közel 300 gyerek és fiatal használja, és az utóbbi években nem volt saját forrásunk ilyen jellegű beruházásra.

Ezúton szeretnénk megköszönni a lehetőséget Kristóf atyának és a Képviselő-testületnek, akik lehetőséget biztosítottak a pályázat beadására.

Köszönjük Bayer Bálintnak és Szabó Gergelynek a pályázat előkészítésében, Mirk Istvánné Marika néninek a pénzügyi ügyintézésben, valamint minden cserkésznek és szülőnek a kivitelezésben és helyreállításban nyújtott önzetlen és nagyfokú segítségét.

A beruházás a Magyar Kormány és a Miniszterelnökség támogatásával valósulhatott meg. Pályázati azonosítók: EGYH-KCP-18-P-0055 (5.000.000 Ft) és EGYH-KCP-19-0794 (1.000.000 Ft)

Bechtold Jakab
csapatparancsnok