Karitász
2014.01.17

Nem is gondolnánk, hogy milyen sokan vannak itt Budakeszin (köztük gyerekek is!), akik nem jutnak hozzá alapvető élelmiszerekhez. Kérjük Önöket, hogy a templom előterében gyűjtött tartós élelmiszer adománnyal segítsék a rászorulókat. Előre is köszönjük nagylelkűségüket.

Karácsonyi ajándékozás

A karácsony előtti napokban 64 ajándék-és élelmiszer csomagot vittünk ki a különösen nehéz helyzetben lévőknek. Ebben a munkában a budakeszi cserkészek, Bayer Bálint bibliás közössége és a Prohászka Gimnázium tanulói Rácz tanár úr vezetésével nagyon komoly segítséget nyújtottak.Nagy öröm volt látni ennyi jóakaratú, segítőkész, felelőséggel bíró fiatalt, akik képesek áldozatot hozni egy jó ügy érdekében, akikre lehet számítani. Ezútonis köszönjük nekik!

Ezenkívül 305.000 Ft-tal tudtuk enyhíteni a mélyszegénységben élők ínségét, a nagycsaládosok ünnepi készületét. Összesen 40 családnak adtunk pénzadományt

Karitász Karácsony

December 23-án az OORI(Országos Orvosi Rehabiltációs Intézet) betegeit látogattuk meg. A cserkészek itt is aktívan közreműködtek, gitároztak, együtt énekeltünk karácsonyi énekeket. Csaba atya gyóntatott. Szinte minden beteghez tudtunk néhány jó szót szólni, megsimogatni, megfogni a kezét. A végén kiosztottuk a szeretettel készült süteményeket és gyümölcsöt. Megindító volt látni a meghatódottságot, többen könnyekig meghatódtak. Mindannyiunk számára megrázó élmény volt. Hálásan köszönjük Istennek és mindenkinek, aki bármilyen módon segítette ezt a látogatást.

Kérés

Kéréssel is fordulok Önökhöz: a téli időszakban különösen fájdalmas az éhezés. Nem is gondolnánk, hogy milyen sokan vannak itt Budakeszin (köztük gyerekek is!), akik nem jutnak hozzá alapvető élelmiszerekhez. Különösen a tejet hangsúlyoznám, ami egy gyermek fejlődése szempontjából nélkülözhetetlen táplálék. Kérjük Önöket, hogy tartós élelmiszer adománnyal (különösen tartós tej, étolaj, cukor és konzervek - gyűjtésük folyamatos) segítsenek. Előre is köszönjük nagylelkűségüket.

Egy Prohászka idézettel szeretném befejezni:
"Ébredjen minden egyházközség arra a tudatra, hogy mindegyik Krisztus családja, s legyen gondja, hogy ne legyen abban a családban senki, aki éhezik. Közelebb kell jutnunk egymáshoz. Meg kell éreznünk mások baját úgy, hogy attól mi is szenvedjünk, és mások gondját úgy, hogy azt mint a magunkét eloszlatni törekedjünk."

Bechtold Mária