Templomunk búcsúja
2012.07.30

Római katolikus templomunkat Havas Boldogasszony tiszteletére szentelték fel, ezért augusztus 5-én, vasárnap ünnepeljük a búcsú napját. Idén is szeretnénk folytatni a 2 éve felélesztett hagyományt, miszerint a templom búcsú napja egyben az egész település ünnepe is.

Augusztus 5-én a 10 órás ünnepi szentmisét követően, 11 órától szeretettel várjuk budakeszi minden polgárát közös ünneplésre, beszélgetésre, zenehallgatásra, gyermekekkel való közös játékra a templom sekrestyéje melletti téren. Lesz mód könyvek, és a Budakeszin alkotó művészek műveinek vásárlására, hallgathatunk élő sváb zenét, kóstolhatunk finom borokat. Aki teheti, süteménnyel és innivalóval járuljon hozzá a közös ünnepléshez. (A mise előtt már lesznek kirakva asztalok, ahol tudjuk fogadni.) Az összejövetel kb. 13 óráig tart.

Tervezett program:

10:00Ünnepi szentmise
11:00 -11:30Sváb fúvós zene, a Hagyományőrző Kórus énekel
12:00„Úr angyala” ima a déli harangszót követően
11:00 – 13:00Játszóház gyerekeknek – kürtős kalács sütés, nemezelés, fafaragás, gyöngyfűzés, patchwork készítés
11:00 – 13:00Könyvek, fazekas, kerámia, fából készült és patchwork művészeti tárgyak, borok vására
11:00 – 13:00Agapé, borkóstolás, beszélgetés, jókedv

A tavalyi búcsún készült fényképek megtekinthetők a fotógalériában.

Április 28.
vasárnap