Nagyböjti lelki nap
2013.02.15

A hagyományos nagyböjti lelki napunk idén március 23-án lesz.

Mindenkit szeretettel hívunk és várunk 2013. március 23-án, szombaton a Szent László Házban tartandó nagyböjti lelki napra, hogy közösen készüljünk Húsvét szent ünnepére.

A lelki nap kezdési ideje délelőtt 1/2 10 óra (gyülekezés) 9 órától, befejezése kb. 1/2 3 óra.

A lelki nap vezetője Lengyel Donát atya, pasaréti ferences szerzetes, aki a lelkekért évekig Kárpátalján munkálkodott.

A bevezető mintegy félórás elmélkedést Donát atya tartja. Utána kávészünetet követően, kisebb csoportokban beszélgetünk a hallottakról. Dél körül szerény meleg ebéddel várjuk a megjelenteket. Az ebéd utáni csendes órában elvégezhetjük húsvéti szent gyónásunkat, elvonulva elmélkedhetünk, vagy a templomban keresztutat járva elkísérhetjük Jézust lélekben a Golgotára. A közös együttlétet hálaadó szentmisével zárjuk.

Az ebédhez süteményt, üdítőt, gyümölcsöt szeretettel várunk. A szükséges ebéd túl-, vagy alulbecslésénék elkerülésére a templomban e célra kihelyezett "Lelki nap" feliratú dobozban a részt venni szándékozóktól, nevük feltüntetésével visszajelzést kérünk.

Egy praktikus tanács: a templom és a Szent László ház szokásos hőmérsékletét figyelembe véve réteges, meleg öltözet ajánlott.

További felvilágosítás: Rassay Zsolt és Kati (23) 450-150 vagy (30) 550-4196

2024. május 5.