Nagyheti szertartások
2013.03.21

A nagyheti szertartásokat a korábbi évekhez hasonló rendben tartjuk meg.

Március 24.
Virágvasárnap
Az Úr szenvedésének vasárnapja

Délelőtt a 10 órás szentmise előtt barkaszentelés lesz a Domonkos Nővérek kolostora előtt a parkolóban, onnan indulunk körmenettel a templomba a szentmisére. A templomban már nem lesz barkaszentelés. Kérjük a kedves testvéreket, amennyiben tudnak, hozzanak magukkal barkát. Az ünnepi szentmisén elénekeljük a passiót.

Nagyhétfőtől nagyszerdáig reggel 6:30-kor van szentmise.

Március 28.
Nagycsütörtök
Utolsó vacsora emlékmise

Reggel nincs szentmise. Este 19 órakor Utolsó Vacsora emlékmise, utána lamentáció, ami után éjfélig nyitva lesz a templom.

Március 29.
Nagypéntek
Urunk szenvedésének ünneplése

15 órakor kezdődik a keresztúti ájtatosság fent a Kálvárián. Ugyanebben az időben a templomban is lesz keresztút, azok számára, akik nem tudnak felmenni a Kálváriára. 19 órakor szertartás, utána lamentáció majd virrasztás 23 óráig.

Március 30.
Nagyszombat
Húsvéti vigília

Szentsírlátogatásra délelőtt 10 órától 11 óráig és délután 16 órától 18 óráig van lehetőség. Este 22 órakor Húsvéti vigília szertartások és szentmise. A szertartás után agapé lesz a Szent László házban.

Március 31.
Húsvétvasárnap

Reggel 8 órakor nincs szentmise. 9:15-kor a Kálváriánál kezdődik a húsvéti misztériumjáték, majd onnan indul a feltámadási körmenet a templomba, ahol 10 órakor szentmise és utána ételszentelés lesz.

Az esti szentmise a nyári időszámításnak megfelelően 19 órakor kezdődik.

Húsvéthétfőn csak délelőtt 10 órakor lesz szentmise, este nem.