A Jeruzsálemi Nagytemplom makettjének megáldása
2013.04.10

A Jeruzsálemi Nagytemplom makettjének megáldásáról készült felvételek megtekinthetők a Budakeszi Hírmondó fotógalériájában.

A Budakeszi Havas Boldogasszony Templomban Spányi Antal megyés püspök szentmise keretében áldotta meg a Jeruzsálemi Nagytemplom makettjét. A templom makett a korabeli leírások alapján került megépítésre.

A Biblia tanúskodik arról, hogy a templom területén Jézus sokat tartózkodott, tanult és tanított. Sok bibliai történet játszódott ezen a helyen. A világon ma is a legjelentősebb helyszín a hívők milliárdjainak számára. A makett megépítésének célja is a ma élők hitének erősítése, a fiatal korosztály tanítása Jézus tanításai alapján. A Heródes által építtetett II. templomot és a templomhegyet ábrázolja. 2 x 2,5 méteres terepasztalon kőből és fából.

Balczó Kornélia

2024. május 5.