Templomunk búcsúja
2013.07.29

Augusztus 11-én lesz templomunk búcsúja. A 10 órás ünnepi szentmisét követően, 11 órától szeretettel várjuk budakeszi minden polgárát közös ünneplésre, beszélgetésre.

Augusztus 11-én, vasárnap ünnepeljük a búcsú napját. Idén is szeretnénk folytatni a 3 éve felélesztett hagyományt, miszerint a templom búcsú napja egyben az egész település ünnepe is.

Ezért a 10 órás ünnepi szentmisét követően, 11 órától szeretettel várjuk budakeszi minden polgárát közös ünneplésre, beszélgetésre, zenehallgatásra, gyermekekkel való közös játékra a templom alatti téren. Kérjük, aki teheti, süteménnyel és innivalóval járuljon hozzá a közös ünnepléshez. (A mise előtt már lesznek kirakva asztalok, ahol tudjuk fogadni.) Az összejövetel kb. 13 óráig tart, majd a Budakeszi Német Önkormányzat szervezésében a Helytörténeti Gyűjtemény és Tájházban 15 órától várjuk a gyerekeket és felnőtteket.

Tervezett program

10:00 Ünnepi szentmise
11:00 A visszaszerzett és a Szépítő Egyesület, a Német Önkormányzat, a Város Önkormányzata és egyéni támogatók által felújított Nepomuki Szent János szobor leleplezése és megáldása
11:15 - 11:45 Sváb fúvós zene, Hagyományőrző Kórus énekel