Meghívó adventi koszorúkészítésre
2013.11.13

November 30-án idén is sor kerül a jótékonysági célú, közös adventi koszorúkészítésre.

Újra közös jótékonysági adventi koszorúkészítésre hívunk mindenkit november 30-án, szombaton 9 - 12 óráig a Szent László ház földszinti termébe.

Kérjük, hogy aki a koszorúkészítéshez örökzöld (nem szúrós, nem mérgező) gallyakat, terméseket vagy más díszeket tud felajánlani, hozza 9 órára a Szent László házba.

Várjuk azokat is, akik a terem berendezésében, a koszorúk templomba való átvitelében vagy a rendrakásban tudnak segíteni!

Koszorúalapot, gyertyákat, szalagot, tűződrótot mindenki kap a helyszínen.

Az adventi koszorúkat 1400 Ft, ajtódíszeket 200 Ft egységáron lehet majd megvásárolni a készítés ideje alatt a Szt. László házban, illetve november 30-án és december 1-én a szentmisék után a templom előterében. A bevételt az egyházközség rászorulói segítésére fordítjuk.

Hagyományosan idén is sor kerül a jótékonysági célú, közös adventi koszorúkészítésre, amelyre 2013. november 30-án, szombaton minden érdeklődőt szeretettel várunk a Szent László Házba.

A koszorúkészítés 9:00 – 12:00 óra között lesz. 8.30-tól számítunk mindazoknak a segítségére, akik a terem berendezésében is részt vennének. Déltől számítunk azoknak a segítségére, akik a takarításban, ill. a koszorúknak a templomba való átvitelében segítenének. A koszorúk megvásárolhatók lesznek a készítés helyszínén, illetve november 30-án és december 1-én a szentmisék után a templom előterében. A bevételt az egyházközség rászorulói segítésére fordítjuk. Koszorúalapot, gyertyákat, szalagot, tűződrótot biztosítani tudunk a résztvevőknek. A koszorúk díszítéséhez szükséges terméseket vagy más díszeket kérjük, aki tud, hozzon magával.

A koszorúkészítéssel kapcsolatban idén is
lehetőség van még különböző feladatok vállalására:

A koszorúkészítés napját megelőzően:

• fenyőgallyak felajánlása a koszorúkészítéshez
  • fenyőgallyak metszése
  • a koszorúk díszítéséhez szükséges termések, tobozok gyűjtése vagy más díszek felajánlása a koszorúkészítéshez

A koszorúkészítés napján kezdéskor:

• a koszorúk díszítéséhez szükséges termések, tobozok vagy más díszek átadása a Szt. László Házban
  • lemetszett fenyőgallyak szállítása

Koszorúkészítés közben:

• részvétel a koszorúkészítésben
  • a résztvevők koszorúkészítő munkájának segítése
  • drótmetszés azoknál a gyertyáknál, ahol a beszúrt drót túl hosszan áll ki a gyertyából

A koszorúkészítés befejezésekor:

• az elkészített koszorúk átvitele a templom előterébe
  • takarítás a Szt. László Házban

A koszorúkészítés napján este és másnap:

• részvétel a koszorúk árusításában november 30-án és december 1-én a Szentmisék után

Nagy szüksége van a szervezőknek minél több segítő kézre, így aki a felsoroltak közül bármiben segíteni tud, kérjük, Csonkáné Varga Kingánál a 06 30 857-4660 telefonszámon mielőbb jelentkezzen.

Köszönettel: a szervezők

2024. május 5.