A Rózsafüzér-társulat bemutatkozása
2013.11.25

Plébániánkon 40 éve működik a felnőtt Rózsafüzér-társulat, néhány éve pedig ifjúsági valamint gyermek Rózsafüzér-társulat is alakult. Próbálják ki, jöjjenek közénk!

A katolikus hívek évszázadok óta imádkozzák ezt a könnyű, de hathatós imát. A Miatyánk, Üdvözlégy, Dicsőség, beleszőve Jézus és Mária életének kiemelkedő mozzanatai. Helyhez nincs kötve, csak lélekben legyünk összeszedettek és figyeljünk arra, amit mondunk.

Budakeszin is mondták az asszonyok régóta. A ’70-es években Németh László atya figyelmét sem kerülte el, csak kb. 15 évenként fel kell tölteni a csoportokat, mert fogynak az áhítatos lelkek. 1995-ben volt egy nagyobb, mondhatom, hogy mozgalom, amikor Németh László atya és Jautz Magda M. Flamina nővér indítására, hogy minél többen legyenek ennek az imaközösségnek a tagjai, felszaporították a társulatot.

Koszorúkat alakítottunk. Egy koszorúban 15 személy van, akik naponta elmondanak egy tized rózsafüzért (10 Üdvözlégy) egy-egy titokkal Jézus, Mária életéből. Minden koszorúnak van egy szándéka, amiért felajánlja a rózsafüzért: betegekért, haldoklókért; a Szentatya szándékára; a világ éhezőiért; gyermekekért, ifjúságért; a magyar nemzet ellen elkövetett bűnökért; családokért; Magyarország bajbajutottaiért; akikért senki sem imádkozik; a tisztuló-helyen szenvedő lelkekért; Magyarország püspökeiért, papjaiért; papi és szerzetesi hivatásokért. Ez egy sikeres szervezés volt, mert alakult 15 koszorú és így 225 személy imádkozta naponta a rózsafüzért.

Havonta egyszer összejöttünk a templomban és énekekkel, kis csendes beszélgetéssel eszmét váltottunk és kicseréltük a szentképeket, ami mutatta a napi tized titkát. Az összejövetelekre eljött Plébános atya, tartott prédikációt és megújult lélekkel kezdtük az újabb hónapot. Jó volt az összejövetel, megismertük egymást, kicseréltük gondjainkat, örömeinket. Ezek az összejövetelek voltak a titokcserék. Bárkinek volt problémája, Flamina nővér segített.

Azóta elmúlt több mint 15 év, sokan meghaltak, kevesebben vagyunk. Azért a rózsafüzér csoportok megvannak, és most is megtartjuk a havi titokcserét, de most már nem Flamina nővér van velünk, hanem Martina nővér a vezetőnk. Ő mindig hív valakit, aki vagy a szentek életéről vagy egyéb tanulságos témáról tart beszédet nekünk. Sőt 7-8 éve a Domonkos Nővérek vezetésével gyermekrózsafüzér-titokcserék is vannak a Domonkos Nővérek Rendházában, és 2 éve ifjúsági rózsafüzér-titokcserék a hittanteremben, ahol a gyermekek, fiatalok jönnek össze egy-egy nővér vezetésével és imádkoznak, beszélgetnek, játszanak. Így a titokcserék által ők is jobban megismerik Jézus és Mária életét és a rózsafüzér elmélyíti bennük is hitünk szent titkait.

Jó ebben a közösségben lenni, lelki felüdülés számunkra és ez kell is, mert így van csak testi felüdülés is.

Szívesen ajánlom mindenkinek, próbálják ki, jöjjenek közénk. Van olyan tagunk, aki 15 éve köztünk van. Vajon mi tartja ott? A lelki békesség. A templomi áhítat. Isten Anyjának közelsége adja a megnyugvást.

Jöjjetek, csatlakozzatok és mindenki megérezheti ezt a kis csodát.

A rózsafüzér-ájtatosságról itt olvashat.