Ökumenikus Világimanap hölgyeknek
2014.01.10

Idén március 7-én lesz az Ökumenikus Világimanap, mely egy közösen ünnepelt istentiszteletet, és az arra való közös felkészülést jelent.

Tavaly nagy sikerrel rendezték meg a budakeszi felekezetek az Ökumenikus Világimanap rendezvényét, mely minden évben március első péntekén (idén március 7-én) egy közösen ünnepelt istentiszteletet, és az arra való közös felkészülést jelent. A szép élmény és a jó hangulat hatására a jelenlévők akkor úgy döntöttek, hogy érdemes hagyományteremtő szándékkal folytatni az elkezdett sorozatot, és idén az evangélikus gyülekezet kapta stafétaként a szervezés feladatát. (A bevett szokás szerint minden évben az adott település más-más felekezete ad otthont a programnak, és ők fogják össze a közös munkát is. Tavaly a baptista gyülekezet volt a hivatalos szervező, és a metodista templomban tartottuk az alkalmat.)

Az adott év liturgiáját mindig egy kiválasztott ország bizottsága állítja össze, és bocsájtja az Interneten az érdeklődő résztvevők rendelkezésére, mely a MEÖT honlapján a Női Misszió címszó alatt bárki számára elérhető.

A MEÖT idén is tart január 25-én egy fél napos előkészítő konferenciát, melyen bárki részt vehet, aki szívesen bekapcsolódik a program előkészítésébe. Mivel jó volna minden felekezetből legalább egy valakinek részt vennie velünk a konferencián, kérem, minél hamarabb próbáljanak meg jelentkezni nálam az érdeklődők, hogy értesíthessem őket a részletekről.

Szervező: Balog Zsófia (70-5714101 vagy 23-345-000, bendzso@bendzso.eu)

Dokumentumok: