Nagyheti szertartások
2014.04.11

A nagyheti szertartásokat a korábbi évekhez hasonló rendben tartjuk meg.

Április 13.
Virágvasárnap
Az Úr szenvedésének vasárnapja

Délelőtt a 10 órás szentmise előtt barkaszentelés lesz a Domonkos Nővérek kolostora előtt a parkolóban, onnan indulunk körmenettel a templomba a szentmisére. A templomban már nem lesz barkaszentelés. Kérjük a kedves testvéreket, amennyiben tudnak, hozzanak magukkal barkát. Az ünnepi szentmisén elénekeljük a passiót.

Nagyhétfőtől nagyszerdáig reggel 6:30-kor van szentmise.

Április 17.
Nagycsütörtök

Reggel nincs szentmise. Este 19 órakor Utolsó Vacsora emlékmise, utána éjfélig nyitva lesz a templom.

Április 18.
Nagypéntek
Urunk szenvedésének ünneplése

15 órakor kezdődik a keresztúti ájtatosság fent a Kálvárián. Ugyanebben az időben a templomban is lesz keresztút, azok számára, akik nem tudnak felmenni a Kálváriára. 19 órakor szertartás, utána virrasztás 23 óráig.

Április 19.
Nagyszombat
Húsvéti vigília

Szentsírlátogatásra délelőtt 10 órától 11 óráig és délután 16 órától 18 óráig van lehetőség. Este 22 órakor Húsvéti vigília szertartások és szentmise.

Április 20.
Húsvétvasárnap

Reggel 8 órakor nincs szentmise. 9:15-kor a Kálváriánál kezdődik a húsvéti misztériumjáték, majd onnan indul a feltámadási körmenet a templomba, ahol 10 órakor szentmise és utána ételszentelés lesz.

Makkosmárián is lesz szentmise 11:30-kor.

Április 21.
Húsvéthétfő

Húsvéthétfőn csak délelőtt 10 órakor lesz szentmise.