Csíksomlyói búcsú
2014.05.16

Az idei pünkösdi búcsú mottója: „Boldog a méh, amely téged hordott” (Lk 11,27), ünnepi szónoka pedig Oláh Dénes maros-küküllői főesperes lesz - tájékoztatott a Gyulafehérvári Római Katolikus Egyházmegye és Borsodi L. László ferences sajtóreferens.

„A zarándoklat, az útra kelés igénye ma is él az emberben. A 21. században, ismételten, a zarándoklatok reneszánszát éljük, külső utakra indulunk, egy meghatározott szent hely felé, ugyanakkor egy belső utat is megteszünk önmagunk belső szentélye felé” - hangsúlyozta a június hetedikén megtartandó csíksomlyói pünkösdi búcsúval kapcsolatban Urbán Erik ferences testvér, a kegytemplom igazgatója.

Az idei, június 6. és 9. között megrendezésre kerülő csíksomlyói pünkösdi búcsú mottója: „Boldog a méh, amely téged hordott” (Lk 11,27); Urbán Erik ferences testvér elmondta, a mondat utal Máriára, a mi Urunk Jézus Krisztus édesanyjára, a Gyulafehérvári Római Katolikus Egyházmegye pasztorális évére, ahol a plébánia évét hirdették meg, illetve a csíksomlyói kegytemplomra, amely évszázadokon keresztül, mint egy anyaméh, védelmezi a zarándokokat.

A templomigazgató a mottóval kapcsolatban kiemelte: „Máriát sokszor közel érezzük magunkhoz, zarándokútjainkat gyakran hasonlíthatjuk az ő zarándokútjaihoz, amelyek olykor nehezek, akadályokkal telítettek és homályosak. Ennek ellenére a nemzedékek boldognak hirdetik Máriát, a hit asszonyát, az isteni akarat elfogadóját, a termékeny anyaság példaképét.”

Olvassa el Magyar Kurír cikkét.