Búcsú
2014.08.01

Római katolikus templomunkat Havas Boldogasszony tiszteletére szentelték fel, ezért augusztus 10-edikén, vasárnap ünnepeljük a búcsú napját. Idén is szeretnénk folytatni a 4 éve felélesztett hagyományt, miszerint a templom búcsú napja egyben az egész település ünnepe is.

Ezért a 10 órás ünnepi szentmisét követően, 11 órától szeretettel várjuk budakeszi minden polgárát közös ünneplésre: a templom alatti tér mellett a Szent László Ház előtt ünnepélyesen felavatják a 300 éve betelepített németek emlékére állított szoborkompozíciót; a templom melletti téren a romkertben pedig beszélgetésre, zenehallgatásra, gyermekekkel való közös játékra lesz lehetőség. Lesz mód Budakeszin alkotó művészek műveinek vásárlására, hallgathatunk élő zenét, kóstolhatunk finom borokat.

Kérjük, aki teheti, süteménnyel és innivalóval járuljon hozzá a közös ünnepléshez. (A mise előtt már lesznek kirakva asztalok, ahol tudjuk fogadni.)

Az összejövetel kb. 13 óráig tart.

A búcsú részletes programja

Augusztus 9. szombat 17 óra
Bednárik Anasztázia orgonaművész hangversenye

Műsor:
J. S. Bach - M. Dupré: Sinfonia a 29. kantátából
J. S. Bach: Herzlich tut mich verlangen –korálelőjáték BWV 727
J. S. Bach: h-moll prelúdium és fúga BWV 544
Liszt F.: Ave maris stella
Liszt F.: Gebet (Ave Maria)
W. A. Mozart: f-moll fantázia
G. Valeri: Siciliana
J. S. Bach: Esz-dúr prelúdium és fúga

A belépés díjtalan, adományokat köszönettel elfogadunk.

Augusztus 10. vasárnap
Ünnepi szentmise
Bemutatja Spányi Antal megyéspüspök

Őseink emlékére
Budakeszi Város Német Önkormányzata és a Szépítő Egyesület emlékművet állít a 300 éve betelepített német lakosság élete, munkássága és hagyományai tiszteletére. Az „Őseink emlékére” nevet viselő alkotás ünnepélyes felavatására és megáldására kerül sor a Szent László Ház előtt.

Az emlékművet megáldja:
Spányi Antal megyéspüspök

Ünnepi beszédet mond:
Soltész Miklós
Egyházi, Nemzetiségi és Civil Társadalmi Kapcsolatokért felelős államtitkár

Az egybegyűlteket köszönti:
Dr. Csutoráné Dr. Győry Ottilia – polgármester,
Franz Huber – a Budakesser Gemeinschaft elnöke,
Schrotti János – a Budakeszi Német Önkormányzat elnöke

Zárszó:
Hidas Mátyás – a Budakeszi Szépítő Egyesület elnöke
Közreműködnek: