Összefogás az egyházmegye főtemplomáért
2014.10.03

Széleskörű összefogás indult a székesfehérvári bazilikánk megmentéséért. A Püspök atya számít a kedves hívek adományaira is.

Bizonyára már sokan hallották a megrendítő hírt, hogy főtemplomunk tetőszerkezete és homlokzata súlyosan megrongálódott. A bazilika körbe van kerítve, már veszély fenyegeti a freskókat is.

Hamarosan egyértelművé vált, hogy a tüneti kezelés nem elég, a tetőszerkezet és homlokzat teljes felújítása szükséges. Ennek összege meg fogja haladni az 500 millió forintot!

Széleskörű összefogás indult a bazilikánk megmentéséért. A miniszterelnöki tartalékból adományozott 380 millió forint teremtette meg a reményt, hogy összeadódhat a szükséges összeg. A város önkormányzata is nagyobb összeget adományozott. A Püspök atya számít a kedves hívek adományaira is.

Adományaikat több csatornán is befizethetik:

• személyesen a helyi CIB bankfiókban
  • banki átutalással
  • csekken, ha kapunk az egyházmegyétől
Számlaszám:CIB   10702105-19821780-52000001
 Székesfehérvári Egyházmegye