Nagyheti szertartások
2016.03.18

A nagyheti szertartásokat a korábbi évekhez hasonló rendben tartjuk meg. Azonban Nagyszombaton a Vigília szentmise 21 órakor kezdődik, a másnapi óraátállításra tekintettel.

Március 20.
Virágvasárnap
Az Úr szenvedésének vasárnapja

Délelőtt a 10 órás szentmise előtt barkaszentelés lesz a Domonkos Nővérek kolostora előtt a parkolóban, onnan indulunk körmenettel a templomba a szentmisére. Kérjük a kedves testvéreket, amennyiben tudnak, hozzanak magukkal barkát.

Nagyhétfőtől nagyszerdáig reggel 6:30-kor van szentmise.
Nagyhétfőn és nagykedden 18 órától gyóntatás.

Március 24.
Nagycsütörtök

Reggel nincs szentmise. Este 19 órakor Az Utolsó Vacsora miséje, a szentmise után búcsúbeszéd szertartás és lamentáció, 22 órától éjfélig gyóntatás.

Március 25.
Nagypéntek
Urunk szenvedésének ünneplése

15 órakor kezdődik a keresztúti ájtatosság fent a Kálvárián. Ugyanebben az időben a templomban is lesz keresztút, azok számára, akik nem tudnak felmenni a Kálváriára. 19 órakor szertartás, 22 órától éjfélig gyóntatás.

Március 26.
Nagyszombat
Húsvéti vigília

Szentsírlátogatásra délelőtt 10 - 12 óra között és délután 15 - 16 óra között van lehetőség. A korábbiaktól eltérően az óraátállításra való tekintettel 21 órakor kezdődik a Húsvéti vigília szertartás. Utána agapé lesz a Szent László Házban.

ÓRAÁTÁLLÍTÁS!!!
2016. március 27. Húsvétvasárnap hajnali 2-kor 3-ra kell állítani az órákat.

Március 27.
Húsvétvasárnap

Reggel 8 órakor nincs szentmise. 9:15-kor a Kálváriánál kezdődik a húsvéti misztériumjáték, majd onnan indul a feltámadási körmenet a templomba, ahol 10 órakor szentmise és utána ételszentelés lesz. Este a nyári időszámításnak megfelelően 19 órakor kezdődik a szentmise.

Március 28.
Húsvéthétfő

Húsvéthétfőn csak délelőtt 10 órakor lesz szentmise.

2024. május 5.