Meghívó a domonkos nővérektől
2019.05.17

Szeretettel hívunk és várunk mindenkit Szent Domonkos ünnepére május 24-én a budakeszi templomba közös hálaadásunkra.

Az ünnepi est programja:

17.30Ünnepi vesperás
18.00Szentmise a plébániatemplomban
Főcelebráns:
Kálmán Peregrin ferences atya

A szentmise után mindenkit szeretettel várunk agapéra
a rendházba vagy a kertjébe!
Domonkos nővérek

Ezen az ünnepen arra az 1233. május 24-i eseményre emlékezünk, amikor a bolognai ház testvérei sok év után, IX. Gergely pápa engedélyével, alapító atyánk ereklyéit egy méltó márvány sírboltba helyezték el.

Az ünnep öröme többek közt abból merítkezik, hogy ezen a napon a testvérek nyilvánvaló módon kaptak bizonyságot Domonkos atyánk életének szentségéről. Ez új lendületet adott és ad ma is azoknak a nővéreknek, testvéreknek és atyáknak, akik Krisztus örömhírét az általa megélt karizma nyomán szeretnék megélni és másoknak szóval és tettel meghirdetni.

A Rend kezdeteiről és az ünnep hátteréről bővebben olvashatnak Szászországi Boldog Jordán OP: "Könyvecske a Prédikátorok Rendjének kezdeteiről" c. művében (főleg: 121-129. pontok).

Április 28.
vasárnap