Közlemény
2021.04.08

Veres András püspök, Balog Zoltán református püspök, és Fabinyi Tamás evangélikus püspök közös levélben fordultak Pintér Sándor miniszterhez a papok, lelkészek és hitoktatók oltásával kapcsolatban.

"Az egyházainkban szolgáló papok, lelkészek és hitoktatók a koronavírus okozta járványhelyzetben is teljesítik feladataikat a rájuk bízott közösségekben. Tanítanak az iskolákban, temetési szertartásokat végeznek, s ezek okán közvetlenül is személyesen érintkeznek felnőttekkel és gyermekekkel, idősekkel és fiatalokkal, betegekkel és egészségesekkel egyaránt.

A gyermekek és a hívek védelme, valamint az egyházi szolgálat fenntartásának érdekében azzal a kéréssel fordulunk Miniszter Úrhoz, hogy az egyházainkban szolgáló kb. 10 ezer főt a pedagógusokkal együtt sorolják be az oltási rendbe. Ez az intézkedés segítheti a járvány tovább terjedésének megfékezését, és a hívekkel való – a jelen kritikus helyzetben különösen is fontos – kapcsolattartást, az egyházi jelenlét folyamatosságát.

Kérésünk meghallgatásában bízva kívánjuk munkájára Isten gazdag áldását."

2024. május 5.