Mária-siralom
2025.05.15

Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt 2025. május 31-én, szombaton 18:45 órakor a makkosmáriai Angyalok Királynéja kegytemplomba, a Térszínház előadására.


2025.május 31. szombat 18:45
Makkosmária Angyalok Királynéja kegytemplom

Winkler-kódex: Mária-siralom
(részlet)

Ha az évkör ünnepeire gondot fordítunk, sokat teszünk azért, hogy otthon érezzük magunkat a világban. Ennek szellemében, 2025 májusában – amely a liturgiában Mária hónapja -, egy különleges előadással készülünk, amely Szűz Mária fájdalmát helyezi a középpontba, innen a címe: Mária-siralom.

A mostani előadásban Szamosvári Gyöngyvér és Kovács J. István kelti életre a Winkler-kódex devóciós passióját.

Az 1506-ban lejegyzett dráma feltehetően a Hunyadiak idején született, és példázza a magyar királyság kimagasló kultúráját, ami aztán a következő századok martaléka lett.

Kodály szavait idézve a nyelvújítás előtti magyar nyelvet a palotákban és a kunyhókban is egyként azonos hittel beszélték, ezért aztán nem modernizáljuk. Igyekszünk a hangzóállományát is, a grammatikáját is és mélylélegzetű szellemiségét felidézni.

Mária – Szamosvári Gyöngyvér
Narrátor – Kovács J. István

A belépés ingyenes, adományokat a templom javára elfogadunk!

(Az előadás időtartama kb. 30-35 perc)

 

2025. május 18.
XXIII.évf. 20.szám