Az ima szerepe a stressz csökkentésében
2015.02.18
Önismereti pszichológiai kurzus indul március 23-án a Kálvin teremben. A cél, hogy a résztvevők önismerete, kommunikációs készsége fejlődjön, pozitívabb legyen életszemléletük, teljesítményük javuljon.
Hogyan küzdjünk meg mindennapjaink nehéz helyzeteivel?
Az ima szerepe a stressz csökkentésében.
Közhelynek számít, hogy manapság testi-lelki épségünket leginkább veszélyeztető jelenség a káros stressz hatás (van hasznos stressz is), mely először „csak” pszichés problémákat okoz, de ha nem teszünk időben valamit, akkor gyakran testi betegségek kialakulását is eredményezheti − beláthatatlan (vagy nagyon is belátható) következményekhez vezetve.
Mit tegyünk azért, hogy elkerüljük ezt a „kellemetlen lehetőséget”?
- Tanuljuk meg felismerni, hogyha stressz hatása alatt állunk.
- Tanuljuk meg eldönteni, hogy egy adott szituációban a feszültség levezetése, vagy pedig a helyzet megváltoztatására tett akció a hatékonyabb, megfelelőbb.
- Tanuljunk olyan készségeket − megküzdési stratégiákat, melyek segítségével sikerrel csökkenthetjük a környezetből jövő negatív hatásokat.
- Tanuljunk meg olyan hatékony kommunikációs technikákat, melyekkel már előre elkerülhetőek a feszültségkeltő helyzetek.
Hogyan tanulhatjuk ezt meg? Ebben segít a Williams ÉletKészségek Tréning® , melyet az USA-ban dolgozott ki a Williams házaspár, s hatékonyságát tudományos vizsgálatok igazolják. Ezek szerint a program segítségével enyhíhetők, megelőzhetők a túlzott stresszel összefüggő kellemetlen testi és lelki tünetek.
A 2004-óta Magyarországon is elérhető tréninget a Semmelweis Egyetem Magatartástudományi Intézet munkatársai adaptálták, s a hazai vizsgálatok is azt igazolják, hogy a résztvevők önismerete, kommunikációs készsége fejlődik, kapcsolataik jobbá válnak, pozitívabb lesz élets zemléletük, teljesítményük javul.
A Budakeszi Református Gyülekezetben 2008 óta rendszeresen tartunk olyan tréningeket, (reformátusok, katolikusok és más felekezetbeliek részvételével) ahol mindenki elsajátíthatta azokat a készségeket, melyek segítséget nyújtanak a stressz csökkentésében.
Ez évben újra meghirdetjük ezt a lehetőséget hetente egyszer, tíz héten keresztül, hétfőnként 18-tól 20-óráig. Az első alkalmat március 23-án tartjuk.
Az idei évben különös figyelmet fordítunk az ima szerepére a stresszcsökkentésben.
Azok jelentkezését várjuk, akik mind a tíz alkalmon részt tudnak venni, elszántak a változtatásra, van kedvük tanulni.
A csoport zárt, max. 12-14 fővel működik. Közeli hozzátartozók, házastársak, nagyon közeli barátok ne jelentkezzenek egy csoportba.
Jelentkezés lehetőleg email-ben, Szabó Gábornál: multiguide@chello.hu vagy 06-1-316-2969 (üzenetrögzítő)
Részvételi díj: 1000Ft/foglalkozás/fő, melyet a Kálvin terem fönntartására fordítunk.
Szeretettel várjuk a jelentkezőket.