2011.07.21

Római katolikus templomunkat Havas Boldogasszony tiszteletére szentelték fel, ezért augusztus 7-n, vasárnap tartja búcsú napját. Idén is szeretnénk folytatni a tavaly felélesztett hagyományt, miszerint a templom búcsú napja egyben az egész település ünnepe is.

Ezért a 10 órás ünnepi szentmisét követően, 11 órától szeretettel várjuk budakeszi minden polgárát közös ünneplésre, beszélgetésre, zenehallgatásra, gyermekekkel való közös játékra a templom sekrestyéje melletti téren. Lesz mód könyvek, és a Budakeszin alkotó művészek műveinek vásárlására, hallgathatunk élő sváb zenét, kóstolhatunk finom borokat. Aki teheti, süteménnyel és innivalóval járuljon hozzá a közös ünnepléshez. (A mise előtt már lesznek kirakva asztalok, ahol tudjuk fogadni.) Az összejövetel kb. 13 óráig tart. (Eső esetén a templommal szembeni Szent László házban találkozunk.)

Tervezett program:

10:00 Ünnepi szentmise

11:00 Sváb fúvós vagy sramli zene

11:20 Hagyományőrző Kórus énekel

11:30 Férfi sváb kórus énekel

12:00 „Úr angyala” ima a déli harangszót követően

11:00 – 13:00 Játszóház gyerekeknek – kürtős kalács sütés, nemezelés, fafaragás, gyöngyfűzés, patchwork készítés

11:00 – 13:00 Könyvek, fazekas, kerámia, fából készült és patchwork művészeti tárgyak, borok vására

11:00 – 13:00 Agapé, borkóstolás, beszélgetés, jókedv

18:30 Vesperás – az esti szentmise előtt Mária ünnepi zsolozsmát imádkozunk.

20:00 Orgonahangverseny – Bartl Erzsébet orgonaművész barokk műveket ad elő templomunkban:

J. S. Bach: D-dúr Prelúdium és Fúga

J. S. Bach: e-moll Triószonáta