Meghívó közös adventi koszorúkészítésre
2011.11.13

Hagyományosan idén is sor kerül a jótékonysági célú, közös adventi koszorúkészítésre, amelyre november 26-án, szombaton a Szent László Házba mindenkit szeretettel várunk.

A koszorúkészítés 9 és 12 óra között lesz. A koszorúk megvásárolhatók lesznek a készítés helyszínén, illetve november 26-án és 27-én a szentmisék után a templom előterében. A bevételt egyházközségünk rászorulóinak segítésére fordítjuk.

Koszorúalapot, gyertyákat, szalagot, tűződrótot biztosítani tudunk a résztvevőknek. A koszorúk díszítéséhez szükséges terméseket, díszeket kérjük, aki tud, hozzon magával.

A koszorúkészítéssel kapcsolatban idén is lehetőség van különböző feladatok vállalására:

A koszorúkészítés napja előtt:

• fenyőgallyak felajánlása, metszése
  • a koszorúk díszítéséhez szükséges termések, tobozok gyűjtése vagy más díszek felajánlása

A koszorúkészítés előtt:

• 8:30-tól számítunk mindazoknak a segítségére, akik a terem berendezésében is részt vennének
  • koszorúk díszítéséhez szükséges termések, tobozok vagy más díszek átadása
  • lemetszett fenyőgallyak szállítása

Koszorúkészítés közben:

• részvétel a koszorúkészítésben
  • a résztvevők koszorúkészítő munkájának segítése
  • drótmetszés azoknál a gyertyáknál, ahol a beszúrt drót túl hosszan áll ki a gyertyából

A koszorúkészítés befejezésekor:

• az elkészített koszorúk átvitele a templom előterébe
  • takarítás a Szent László Házban

A koszorúkészítés után:

• részvétel a koszorúk árusításában november 26-án és 27-én a szentmi-sék után

Nagy szüksége van a szervezőknek minél több segítő kézre, így aki a felsoroltak közül bármiben segíteni tud, kérjük, mielőbb jelentkezzen Csonkáné Varga Kingánál a 06-23-452-053 telefonszámon.

Köszönettel: a szervezők