Térfigyelő rendszer a templom körül
2012.03.02

Egyházközségünk szeretne két kamerarendszert telepíteni a templomnál. Kérjük a kedves testvéreket, hogy adakozzanak környezetünk védelmi céljára a templomban kihelyezett kosarakba vagy a plébánián.

Szomorúan tapasztaljuk mindannyian, hogy templomunkat és környékét, a romkertet, a Szent László Házat, a plébánia épületét vandál módon rendszeresen rongálják, megbecstelenítik.

Városunkban webkamerák, térfigyelő rendszerek tervezése, kivitelezése folyamatban van ill. ilyen rendszerek már működnek. Az Önkormányzat jelentős összeggel támogatja a kamerák üzemeltetését, a Polgárőrség tevékenységét.

Egyházközségünk is szeretne két darab kamerarendszert telepíteni, egyet a templom főbejáratánál balról a lámpaoszlopra - ez állandó felvételeket készítene a templom Fő utcai oldaláról, a főbejáratról, a lépcsőről, a parkolóról és a Szent László Házról -, a másik kamerát a sekrestye bejáratával szemben lévő lámpaoszlopra - ez a romkertet, a plébánia bejárati oldalát, a templom jobb és feszületi oldalát figyelné.

A felvételek a Polgárőrség 24 órás szolgálathoz futnak be esélyt adva az azonnali beavatkozásra.

A kamerarendszerek ára 570.000 Ft.

Az Egyházközség anyagi lehetősége és néhány egyéni felajánlás kevésnek bizonyul.