Európa védőszentjei
2016.02.07

Keveset tudunk arról, hogy a keresztény egyházak szentjei sok esetben meghatározó személyiségei voltak Európának. Februártól júniusig előadássorozat indul Európa védőszentjeiről a Szent László házban.

„A szentek mindig zavarba hoznak bennünket, mert felülmúlják a történelmet. Részesedve Krisztus prófétai küldetésében, önmagukat teszik meg válasszá az idők jeleire, a kor kihívásaira.
Életük prófétai üzenet.”

Keveset tudunk arról, hogy a keresztény egyházak szentjei sok esetben meghatározó személyiségei voltak Európának. Hitük, tudásuk, személyiségük befolyással volt koruk egyházi vezetőire, uralkodóira, ezáltal Európa fejlődésére. Többen közülük pápák, uralkodók tanácsadói voltak.

Európa hat védőszent oltalma alatt áll, akik oszlopként erősítik hitének katedrálisát. Februárban 5 alkalomból álló előadássorozat indul a Szent László Házban Euróba védőszentjeiről.

Az első előadás:

A teljes program itt tekinthető meg.

2024. május 5.