Áldozócsütörtöki Szentségimádás Egyházmegyénk jövőjéért
2016.05.01

Május 5-én, csütörtökön, Húsvét negyvenednapján, Jézus mennybemenetelének napján (melyet a magyar egyházi naptár Húsvét 6. vasárnapján tart) szentségimádással ünneplünk.

Püspök atya kifejezetten kér mindnyájunkat, hogy az egész egyházmegyében egy időben, a közös imádság erejében összefogva kérjük a Jóisten támogató gondoskodását Egyházmegyénk jövőjére. A közös imádság alapvető kulcsa a közösségi és egyéni megújulásunknak, melyre nagy szükségünk van. Ezt az imaalkalmat gyümölcsözően felhasználhatjuk a Szentségben jelen lévő Jézussal való csendes, imádságos együttlétre, és szándékunkban a papi hivatásokért szerzetesi hivatásokért keresztény családjainkért imádkozunk közösen.

17 órától, az Oltáriszentség ünnepélyes kihelyezése után az imádságok vezetését fél órás időközökben különböző közösségek végzik, majd 19 óra előtt ünnepélyes áldás után visszavisszük az Oltáriszentséget az őrzési helyére.

Szeretettel hívunk és várunk mindenkit, hogy szabadon, akár egy rövid időre is, vegyen részt ebben a fontos, a jövőnkre vonatkozó közös imádságban!