Búcsú
2016.07.26

Római katolikus templomunkat Havas Boldogasszony tiszteletére szentelték fel, ezért augusztus 7-én, vasárnap ünnepeljük a búcsú napját. Idén is szeretnénk folytatni a 6 éve felélesztett hagyományt, miszerint a templom búcsú napja egyben az egész település ünnepe is.

A 10 órás ünnepi szentmisét követően, 11 órától szeretettel várjuk budakeszi minden polgárát közös ünneplésre a templom alatti térre és a Szent László Ház udvarára, ahol a Német Kisebbségi Önkormányzat jóvoltából sátrak lesznek felállítva, hogy a tűző nap elől árnyékba lehessen vonulni.

Lesz élő zene, borkóstoló, kenyérsütés a kemencében, bográcsban ételfőzés, vásár, valamint játszóház a gyerekeknek.

Kérjük, aki teheti, süteménnyel és innivalóval járuljon hozzá a közös ünnepléshez. (A mise előtt már lesznek kirakva asztalok, ahol tudjuk fogadni.)

Az összejövetel kb. 14 óráig tart. További információk a Keszi Harangszó ünnepi számában találhatók.