Szentségimádás
2017.08.31

Minden csütörtökön 18.30 - 19.30-ig szentségimádási órát tartunk templomunkban. Az imát alkalmanként egy-egy fő kérés köré csoportosítjuk.

"...Felismertem, hogy a szentségimádás nem egy a sok jámborsági gyakorlat közül, nem egy újabb lelki program, amit el kell végezni, nem biztos recept és módszer a lelkipásztorkodás gyümölcsözővé tételéhez, hanem ez maga az Élet. Személyes és bensőséges kapcsolat azzal, aki annyira szeretett, hogy meghalt értem, és odaadta magát nekem.”
(Varga László püspök)

Az imát alkalmanként egy-egy fő kérés köré csoportosítjuk.

1. csütörtök:  Papi és szerzetesi hivatásokért
  (együttműködve a Prohászka imaközösséggel)
2. csütörtök:  A családokért
3. csütörtök:  Katolikus Egyházunkért, egyház-községünkért, hazánkért
4. csütörtök:  Szenvedő, üldözött testvéreinkért
5. csütörtök:  Sürgető gondokért

A 2020-ban Magyarország rendezi az Eucharisztikus Világkongresszust. Az előkészületek fontos része az ima, ezért minden alkalommal elimádkozzuk a szervezők által ajánlott imát.

Szeptember 7-én az ima után rövid megbeszélést tartunk!

Az egyházközség és lelkiségi csoportok minden tagját szeretettel meghívjuk és várjuk a csütörtöki szentségimádási órákra.

„Kezdd el, s a többit bízd rá a Jóistenre!(...) A tartóra tett mécsesnek világítani, a hegyre épült városnak látszani kell!... És ne add fel!”
(V. L.)

2024. május 5.