Ötletek egy rendhagyó húsvétra
2020.04.08

Virrasztás, keresztutak, közös online imádság, online misék és szertartások, gyónási és szentáldozási lehetőség. Összegyűjtöttünk néhány Budakeszi kötődésű lehetőséget a teljesség igénye nélkül.

1. Nagycsütörtöki virrasztás

Ha szeretnél közösségben imádkozni, akkor egy lehetőség, hogy ide kattinva egy Google táblázatban virrasztási időt vállalsz. Ha beírod magad tudunk egymásról, ami időben és lélekben közösséget teremt közöttünk, ha térben külön is vagyunk. Az ima tartalmi és formai kereteit mindenki maga választja.

2. Keresztutak

• Német/magyar keresztút stációi naponta:
  • Nagypénteki erdei keresztút Makkosmáriára. A keresztút a Kossuth Lajos utca végén lévő fateleptől indul és Makkosmárián ér véget. A részletekért kattintson ide.
  • Keresztút a Telki-út (Hidegvölgyi erdészlak buszmegállótól) - Tarnai pihenő - Nagy-Kopasz útvonalon. A napokban valaki elhelyezett ezen az útvonalon is keresztúti állomásokat. Ha erre jársz érdemes rá időt szánni.

3. Közös online imádság a Domonkos Nővérekkel

Vesperás és domonkos kompletórium a Domonkos Nővérek facebook oldalán

4. Adoremus Online

5. Online misék, szertartások

6. Szempontok online miséhez

• Tudatosítsd, ilyenkor a szentmise az otthonunkba, mindennapi életünk terébe lép be!
  • Teremts megfelelő körülményeket: hely, idő, csend, öltözet, gyertya, előkészületi idő!
  • Ha nincs ott a figyelmem, én magam sem vagyok jelen!
  • Nem vagy egyedül, sokan mások is jelen vannak a misén! Több online csatornán látszik a résztvevők száma is.
  • Mondd a válaszokat, énekelj, térdelj le, állj fel mintha ott lennél!
  • Ha zavar a képernyő kapcsold ki, vagy hallgasd rádión!
  • Gondolj a templom fenntartásra, az elmaradó persely-adományokra!
    Budakeszi Római Katolikus Egyházközség
    10701180-47037009-51100005

7. Gyónási és szentáldozási lehetőség

A Pasaréti Ferences Plébánián van rá lehetőség a kolostorkertben. A gyóntatási rend elérhető a Pasaréti Ferencesek facebook oldalán.

8. Családi liturgia nagyhétre Barsi Balázstól

A liturgia ide kattintva érhető el.

Összeállította: Szabó Gergő és barátai

2024. május 5.