Ökumenikus Világimanap
2023.02.23

Budakeszin március 3-án pénteken 18 órakor szeretettel hívunk és várunk mindenkit a domonkos nővérek Nagy Szent Adalbert termébe (Fő u. 192/B) közös imára.

Az 1800-as évek végén Amerikában a presbiteriánus gyülekezetekben asszonyok közösen imádkoztak a missiók sikeréért. Évről évre egyre több keresztény egyház asszonyai kapcsolódtak a közös imához.

A II. világháború borzalmai megértették sokakkal a közös ima erejét. Kialakult az a gyakorlat, hogy minden évben más-más nemzet keresztényei állítják össze az imanap liturgiáját és mutatják be országuk helyzetét. 2023-ban március első pénteken több mint 170 országban vannak imaközösségek. Így megismerik egymást a keresztény közösségek, az ima pedig növeli Isten iránti hálánkat és bizalmunkat.

Idén a programot a tajvani keresztények a „hallottam az Úr Jézusba vetett hitetekről…” (Ef.1.15) ige alapján állították össze.

Budakeszin március 3-án pénteken 18.00 -kor szeretettel hívunk és várunk mindenkit a domonkos nővérek Nagy Szent Adalbert termébe (Fő u. 192/B) közös imára:

a szervezők

2024. május 5.