Bérmálás 2023
2023.11.05

November első vasárnapján a Budakeszi Egyházközség különleges ünnepre gyűlt egybe. Spányi Antal megyéspüspök úr öt fiatal és két felnőtt részére szolgáltatta ki a bérmálás szentségét.

A fotógalériában megtekinthetők bérmáláson készült fényképek.

A főpásztort Filó Kristóf kanonok, tb. főesperes köszöntötte, ezt követően Schmotzer Vilmos, a helyi egyházközség elnöke mondott rövid beszédet. A szentmisén a ministránsokon kívül a Szent Cecília Kórus, valamint az alsó tagozatos gyermekekből álló kiskórus teljesített zenei szolgálatot.

A fiatalok Kortis Zsófia domonkos nővér vezetésével egy éven át készültek a szentség vételére és a bérmálást megelőzően lelkinap keretében is lehetőségük volt az elmélyülésre.

Püspök atya homíliájában hangsúlyozta, hogy a keresztény ember számára a bérmálás különlegesen fontos állomás. Nem egy ünnepnap, amire visszaemlékezhet, hanem olyan történés, ami életet formál, életet alakít. Példaként Szent Imrét állította a bérmálandók elé, aki szintén készséggel adta oda magát Isten szolgálatára és készült a küldetésre, hogy megvallja Krisztusba vetett hitét, szeretetét.

"Jó látni azt a példát, amit ő mutat nekünk. Ő is megküzdött a gyengeségeivel és küzdelme árán kicsiszolta magában – mint kagyló a gyöngyöt – az erényeket." - hangsúlyozta beszédében.

A hitvalló élethez Püspök atya értékes tanácsokkal látta el a fiatalokat: küzdjenek a gyengeségeik ellen, tegyenek jót, éljenek imádságos életet és legyenek készen a bátor hitvallásra: "Azt kérem, hogy küzdjetek a bűnök ellen, de újuljatok meg az imádságos lélekben. Tegyetek jót és bátran valljátok meg, hogy keresztények vagytok. Legyetek hitvalló emberek, akik akkor is ki tudnak állni a hitükért, ha nem lesz részük tiszteletben vagy mások megszólását kell elviselniük."

Az egyházközség többi tagját pedig, akik már régebben részesültek a Szentlélek ajándékaiban, Püspök atya arra buzdította, hogy újuljanak meg ők is, kérjék Isten Lelkének megújító kegyelmét, hogy mindannyian a Lélek tüzétől lelkesítve éljük életünket és építsük Isten Országát.

2024. május 5.