Kristóf atya temetése
2024.01.18

A gyászmise 2024. január 27-én, szombaton 10 órakor kezdődik a Budakeszi Havas Boldogasszony templomban. A templom már reggel 8 órától nyitva lesz, a templom oltára előtti ravatalnál 9:50-ig lesz lehetőség kegyeletet leróni és egy szál virágot elhelyezni.

Technikai információk

1. A templom már reggel 8 órától nyitva lesz, a templom oltára előtti ravatalnál 9:50-ig lesz lehetőség kegyeletet leróni és egy szál virágot elhelyezni. Kérjük, hogy a hely adottságaira való tekintettel koszorút ne hozzanak!

2. Kérjük, hogy a szertartás menetét fényképezéssel ne zavarják meg, az Egyházközség által megbízott fotós képei a plébánia honlapján megtekinthetőek lesznek.

3. A temetési szertartás a gyászmise után a Makkosmáriai Angyalok Királynéja kegytemplom urnatemetőjében lesz megtartva szűk körben: a rokonság és a papság részvételével!

A makkosmáriai kegytemplomhoz vezető út a temetés ideje alatt le lesz zárva, a temetésen résztvevő atyákat és rokonokat szállító kisbuszokon kívül más gépjárműveknek nem lesz lehetősége a templomhoz eljutni! Kérjük, hogy ebben az időszakban semmiképpen ne induljanak el gépjárművel a temetés helyszínére (Makkosmáriára)!

4. A gyászmise után közvetlenül gyalogos megemlékező zarándoklat indul (1,8 km meredek aszfaltozott úton) a gyászmise helyszínéről, a Domonkos nővérek rendháza elől a Makkosmáriai kegytemplom kertjébe, ahol közös imádsággal és búcsúztató beszéddel zárul a zarándoklat programja. A helyszínen lesz lehetőség szeretett plébánosunk, Kristóf atya sírjánál egyénileg is imádkozni, hálát adni életéért, kegyeletet leróni és megemlékezni.

5. Aki a zarándokokat meg szeretné vendégelni egy kis pogácsával, apró sós süteménnyel, az kérjük hozza el felajánlását január 26-án (pénteken) este 19 órára a Budakeszi Havas Boldogasszony templom sekrestyéjébe.

6. További kérdésekkel, esetleges információ kéréssel forduljanak bizalommal a szervező Budakeszi Római Katolikus Egyházközség képviselőtestületének alábbi tagjaihoz:

• Kórósi Miklóshoz (e-mail: korosimiklos1@gmail.com
    telefonszám: 06304037736)